MEDLEMMER

Med baggrund i persondataloven skal medlemmer give skriftlig samtykke, for at fremgå af medlemslisten.
Personer, der har afgivet skriftlig samtykkeerklæring fremstår med navn. Personer, som endnu ikke har givet samtykkeerklæring/ikke ønsker at fremgå af listen, er udelukkende er angivet med medlemsnummer.

Nr. Navn Periode/funktion
2 Lars Søndergaard 12/76 – 06/77 VPL på Varehus H
06/77 – 01/87 KS på Varehus H
4 Søren M. Kjelberg 12/85 – 07/87 KS Kraften
6 Hans Jørgen Westermann (Masao) 01/87 – 03/93 KS på AUTO og Maskinværkstedet
11 Bruno Gregers Jensen 12/74 – 07/75 VPL skolelærer
13 Esben Smith Daarbak 00/85-0088 VPL kok
16 Jens Peter Rydder Nielsen 01/73 – 04/75 KS på IT-kontoret
17 Frank Thorsen 03/95 – 10/96 FIO II ved GLK
05/01 – 09/04 CH AGPA
06/10 – 10/12 MAROPS ved GLK
19 Henrik 10/01 – 12/06 Elektriker på Kraften
21 Laila Ferdin 04/92 – 03/93 Telegrafist
22 Ole Iversen 05/66 – 03/67 KS MS
25 Kim Krüger Schirmer 01/95 – 07/97 Skriver
01/98 – 03/98 Skriver
06/05 – 08/11 Personelkontoret
32 Leif Andersen 00/69 – 00/71 Telegrafist
33 Torben Valkær 05/80 – 05/81 KS Kantinen
00/06 – Inspektionsskibe
34 Søren 00/90 – 00/91 Stationsbefalingsmand
42 Ib 01/78 – 09/80 KS på Autoværksted og Brandstation
45 Jan Lund 00/83 – 00/86 Sekretariat, IT-kontor, Kantinen, Speditør00/92 – 00/97 Personelkontor
50 Rasmus Lohse 01/03 – 01/06 Radiotelegrafist 01/12 – Telegrafist
57 Halfdan Graugaard 04/82 – 1/084 Leder Flåderadio
60 Knud Erik 04/79 – 10/79 Varehus H
62 Steffen Petrussen 08/77 – 08/78 Frivillig VPL/KS
66 Kim Valkær 12/84 – 10/88 Garagemester
77 Poul 12/71 – 10/72 VPL FLS GDL
82 Flemming Kurzweg 12/71 – 09/72 Rylergast ved Admiralen
83 Henrik 00/67 – 00/68 VPL skolelærer
00/71 – 00/74 Skoleleder
00/80 – 00/05 Skoleleder/Borgmester
89 Antony Finn Nielsen 05/61 – 02/62 Arsenal- og vaskerigast
90 Jens Appel 12/90 – 06/91 VPL Havnegast
92 Kjeld Wetlesen 08/55 – 08/57 Søn af OFF
94 Ove Mejlgaard 11/71 – 06/74 VPL havnegast og skolelærer
95 Alex 04/83 – 09/84 Telegrafist på Flåderadioen
98 Steen 05/96 – 09/06 Elektriker hos Danstruct (projektvis)
105 Ib Pedersen 08/85 – 02/86 VPL tømrer
106 Johnny Enevold Jensen 01/84 – 04/86 SG på Stationskontoret
109 Niels Pihlblad 02/88 – 01/91 MOKS Speditør
110 Harry Jensen 00/78 – 00/81 Maskinfører i Ivigtut
113 Bjørn Christensen 12/70 – 09/71 VPL mekaniker på AUTO
115 Erik Niels Juul 08/58-07/59 Skriver for 1. mester
117 Tonny Sander Søgaard 01/79 – 06/82 VPL/KS IT-kontor
121 Kim Nedergaard 07/81 – 11/83 KS Teleteknikker
123 Peter 09/84 – 03/85 VPL Havnegast
126 Bent Nielsen 06/73 – 03/74 VPL meldegast
03/74 – 06/76 KS/OKS IT Flåderadioen
136 Stephan Christensen 08/93 – 02/94 VPL
148 Lars Nielsen 08/84 – 02/85 VPL Stationsafdelingen
149 Bo Mejlgaard 12/76 – 06/77 VPL skolelærer
151 Flemming Lindahl Glymov 01/65 – 09/66 Radiotelegrafist HVBJ
153 Teddy Ole Petersen 02/02 – 01/05 Radiotelegrafist
166 Thomas Rasmussen 06/79 – 07/86 Søn af TJS formand
167 Helle Rasmussen 04/77 – 07/86 Datter af TJS formand
168 Lars Borberg 00/66 – 00/67 VPL IT-gast m.v.
170 Peter 03/75 – 09/77 IT Kontoret/Kantinen
173 Bjarne Sørensen 03/75 – 09/75 Postmand
174 Søren R. Ottesen 06/74 – 12/74 VPL elektriker
179 Bjørn Madsen 06/73 – 09/78 IT-kontor/kantine
180 Sven Elbro 07/65 – 02/66 VPL Vejrobservatør Flyvevåbnet
181 Kim Jørn Valkær 01/83 – 01/87 Søn af Kim Valkær
182 Kathe Greibe Christensen 03/76 – 09/80 Datter af Holmer Søgaard
184 Eric Hultén 09/74 – 09/75 KS/OKS ved IT-kontor
185 Ivan Schøttler Sørensen 09/74 – 03/75 IT-kontor/kantinen
186 Jørn Klemmensen 03/67 – 03/68 VPL GLK og Mallemukken
187 Johnny Thomsen 03/75 – 03/76 Telegrafist
188 Claus Jørgen Madsen 01/83 – 10/83 VPL i kabys/OF-messegast
190 Søren Svarre 12/74 – 06/75 VPL meldegast
194 Axel Dixen 00/80 – 00/81 VPL/KS Maskinværkstedet
198 Jørgen Lindor-Holm 05/64 – 02/65 Kok i kabyssen for MG og SG
199 Jan Bøgsted 08/88 – 09/95 NK/CH kutter
09/95 – 01/99 SC OPS, GLK
04/08 – 07/11 STCH
200 Steen Poulsen 09/93 – 06/94 VPL
201 Ole Andersen 12/71 – 10/72 VPL OFF Messegast
202 Rikke 01/88 – 00/99 Konstabel IT Kontor
203 Martin Toby 11/90 – 02/05 Telegrafist ved Flåderadioen
204 Leif Olsen 12/70 – 09/71 Automekaniker
205 Carl-Erik Larsen 00/78 – 00/78 Kokkegast i Kostforplejningen
206 Andreas Brogaard Buhl 07/73 – 05/76 Skoleelev i Grønnedal
207 Mikael 09/88 – 04/89 VPL OFF Messegast
208 Finn Larsen 10/65 – 10/66 KS/OKS HVBJ
209 Lars 02/94 – 09/96 Varehuset
210 Erik Nørgaard Pedersen 01/70 – 09/70 VPL Maskinlageret
211 06/77 – 12/77 Ansat i Butikken
212 Jens Harlyk 01/72 – 02/73 – VPL SG I/K Mallemukken
213 03/75 – 08/77 KS Havnegast
214 Dorte Darfelt 05/67 – 07/70 Datter af OFF
215 Lise-Lotte Tagmose 06/89 – 06/90 MOKS IT på IT-kontoret
216 John 04/72 – 05/73 VPL messegast hos Admiralen
217 Jens Vogt Norup 08/69 – 05/70 VPL postmester
218 Jan Madsen 04/72 – 04/74 Maskinkonstabel
219 Tom Raahauge Jensen 00/80 – 00/81 Kokkeelev
00/82 – 00/83 Kok 00/06 – 00/08 Proviant
220 Peter Tvilum 04/79 – 10/79 OFF messegast og HVBJ
221 Jørgen 00/81 – 00/81 Håndværker hos ØBA
222 Kim 03/76 – 09/78 Teleteknikker
223 Kurt Drejer 00/76 – 00/77 VPL elektriker
224 Jørgen Panton 00/89 – 00/93 KS på Auto, Kraften og Varehus

00/93 – 00/95 1. ESK

225 Birger Hanning 01/57 – 01/58 Marinesoldat/kok
226 Henrik Sørensen 00/07 – 00/08 Leder DV
227 00/91 – 00/92 Bager
228 Torben Flindt Dahl 00/81 – 00/84 Teletekniker
229 Bent Bisgaard 01/57 – 10/57 Messegast OSG-messe
230 00/84 – 00/89 MOKS I/K TULU
231 Kim Nielsen 04/70 – 01/71 IS INGOLF
232 Rune Gøtterup 07/79 – 02/80 Kokke- og proviantgast
233 Jørgen L. Madsen 00/76 – 00/76 VPL AUTO-gast
234 Anne Brøgger 10/61 – 04/64 Datter af OFF
235 William Ø. Madsen 00/74 – 00/75 VPL elektriker
236 Tonni Lindgaard Jensen 12/84 – 06/85 VPL OFF-messegast
237 Anette Greibe 03/77 – 09/83 Datter af Holmer Søgaard
238 John Karlsen 09/74 – 05/75 Postmand i GDL
239 Niels-Ole Petersen 03/73 – 12/73 VPL OFF-messegast

12/73 – 03/75 KS Bager og Kabys

240 Knud Breinholt Larsen 08/68 – 04/69 VPL officersmessegast/afløser hos Admiralen
241 Vibeke 00/04 – 00/13 Familierelation
242 Frank T. le Fevre 02/88 – 08/88 VPL elektriker
243 Allan Martin Jensen 00/87 – 00/88 VPL OFF-messen
244 Niels 05/95 – 12/95 VPL
245 Tom 02/65 – 11/65 Kok i OFF-messen
246 Lars P. Hansen 02/82 – 08/82 VPL kok
247 Max Edwin Andersen 00/63 – 00/70 Kok i Ivigtut
248 Jimmi Them Nielsen 00/89 – 00/90 Radiotelegrafist
249 Alex Sørensen 06/73 – 03/74 VPL vaskerigast
250 Bjarne Ljungdahl 04/67 – 06/68 SG på Stationskontoret

00/04 – 00/14 Geologisk konsulent, Ivittuut

251 Bjarne Dunk 03/78 – 09/78 Telegrafist på Flåderadioen
252 Holger Heldbo 00/81 – 00/86 KS/SG/OS på Flåderadioen
253 Tonny Lund 00/95 – 00/95 VPL
254  Jessika Møller Bak Sørensen 00/98 – 00/01 Telegrafist
00/05 – 00/07 Telegrafist
255 Carsten Skjødt Rasmussen 04/89 – 10/89 VPL FIO-gast
256 Aase Troest 09/77 – 03/80 Medrejsende ægtefælle
257 Lisa Borris Pedersen Barn af medarb. fra Ivittuut
258 Arne Kristensen 06/74 – 12/74 VPL varehusgast
259 Heine Kristensen 10/98 – 03/00 Tømrer hos Danstruct
260 Tom Andersen 08/81 – 02/82 Kok 08/82 – 12/83 Kok
261 Jette 00/01 – 00/01 Ophold Grønnedal

00/11 – 00/11 Ophold Grønnedal

262 Vidar 00/80 – 00/80 Bager
263 Erik Lunding-Møller 00/90 – 00/91 Kok/proviantlagergast
264 Ove Rasmussen 02/78 – 08/78 Havnegast
265 Claus Rabjerg 09/76 – 10/78 OKS Tele
266 Finn Jakobsen 00/87 – 00/89 CH ØKS
00/92 – 00/94 Kommunaldirektør, Ivittuut Kommue
00/00 – 00/02 CH A
00/04 – 00/10 CH LESEK
267 Morten Nielsen 10/83 – 04/84 VPL
269 Aase Madsen Ægtefælle til medlemnr. 213
270 Melvin E. Pedersen 02/61 – 03/62 OS på kasernemesterkontoret/havnemester
271 Arne Johannes Andersen 08/78 – 03/79 Maskingast, Maskinværkstedet
272 Birger Vogelius 08/75 – 04/66 VPL kantinegast
273 Finn Pedersen 08/64 – 08/66 Overkonstabel – tekniker
274 Peter S. Larsen 00/93 – 00/93 VPL havnegast
275 Rene Kramer 00/92 – 00/93 Autoværkstedet
276 Bent Hoffmann 00/66 – 00/68 Overkonstabel – maskin, INGOLF, FYLLA
277 Henrik Pihl Krambech 03/10 – 08/11 Driftbefalingsmand
01/13 – 06/13 Driftbefalingsmand
278 Johnny Christophersen 00/00 – 00/00 HVBJ og VDRN
279 Preben Kristiansen 00/75 – 00/75 HVBJ
280 Helle Posselt Bendtsen 00/91 – 00/95 Sanitetsgast/banjeskriver
281 Per Haugaard 00/75 – 00/77 Søn af Peter Haugaard, CH Forsyningsafd.
282 Brian Evald 00/91 – 00/92 BSKN
283 John Hansen 00/94 – 00/95 AGPA
284 Jesper Sørensen 00/99 – 00/99 Inspektionsskib
00/03 – 00/03 Inspektionsskib
00/07 – 00/07 Inspektionsskib
285 Lars Skov Engdam 00/89 – 00/89 TULU og AGPA
286 Allan Aaberg Søbygge 00/99 – Telegrafist TRIT, VDRN og EJMI
287 Preben Pedersen 05/87 – 11/87 Tømrer DANSTRUCT
91,92,07,08 og 09 Tømrer DANSTRUCT
288 Michael Kristensen 12/79 – 08/80 VPL 12/89 – 12/92 FIO II
289 Peter Eberhardt 00/99 – 10/10 Inspektionskutter
10/10 – 00/12 Telegrafist GLK
00/12 –  Telegrafist, AKO
290 Erik Bach 04/75 – 04/77 OKS IT Sekretariatet
291 Ivan Hjortskjold 00/73 – 00/73 VPL Chauffør
292 Peter Henriksen 00/88 – 00/90 AGPA
00/91 – 00/92 THET
00/92 – 00/97 AGDL, AGPA
293 Roar B. Christiansen 09/61 – 05/62 Tømrershoppen 09/62 – 12/62 Tømrershoppen
294 Kunuk Albrechtsen 00/70 – 00/71 Barn i Ivittuut
295 Jørgen Bonde Iversen 00/70 – 00/71 Telegrafist
296 Søren Ulrich Pedersen 06/64 – 08/66 Søn af stabschef oberstløjtnant Kjeld Pedersen
297 Michael L. Bager 00/99 – 00/01 FIO I GLK
00/09 – 00/11 CH PL, GLK
298 René Søgaard Hvid 00/75 – 00/78 Søn af officer Holmer Søgaard
299 00/67 – 00/70 Barn af OFF
300 Bo Lykke Jensen 12/87 – 11/96 Våbengast AGDL, AGPA og TULU
301 Jakob Lund 00/03 – 00/04 Kok
302 Iben Jørgensen 00/58 – 00/60 Datter af MSM Svend-Aage Jørgensen
303 Willy Høi Jensen 02/68 – 12/68 VPL Skriver på maskinkontoret, vagttjeneste på brandstationen
304 Kai Sigurd Mølgaard 02/68 – 12/68 VPL Tømrerværkstedet
305 Tim Egholm 09/61 – 04/62 Telegrafist Grønnedal

04/62 – 04/63 Telegrafist MALLEMUKKEN

306 Johannes Vyff 03/68 – 10/68 Flyvevåbenet, vejrtjenesten på Grønnedal
307 Aksel Bøje 00/70 – 00/72 Stabsofficer
308 Vagn Høj Andersen 05/66 – 05/67 Maskinkonstabel
309 Jørgen 09/56-07/57 VPL bager
310 Lisbet 00/99-00/01 KS Sekretariatet
00/09-00/11 KS Sekretariatet
311 Peter 05/69-05/70 KS artellerigast
312 Lars Erik Ditlevsen 01/81-04/82 Teletekniker
313 Kaj 01/61-04/62 Vejrtjenestegast (FLV)
10/62-04/64 Vejrtjenesten (SG)
314 Peter 00/87-00/87 Sanitetsgast
00/89-00/92 SA regnskabsfører
00/02-00/05 LD Kantinen
315 Thomas Spur Fred 06/75-12/75 VPL maskingast
00/95-00/07 Forsyningsbefalingsmand
316 Marie Louise 08/56-03/59
317 Adam Møller 00/50-00/83 På besøg i GDL ad flere omgange
318 Johnny Baden Hansen 00/86-00/88 På besøg i GDL
320 Finn Lorenz Jensen 00/76-00/76 VPL
321 Sigurd Murhart 00/72-00/72 VPL kok
322 Frank Dahlgaard Besøg i Grønnedal
323 Dorrit Frøling Kristensen 00/56-00/64 Opvokset i Ivittuut
324 Peter Anderskou 06/72-03/73 VPL meldegast
325 Michael Huusom 05/95-09/96 STCH
326 Jan Sjøstrand Andersen 0887-02/88 VPL Stationsgast
327 Jens Christian Muff Pedersen 00/94-0094 Sanit
328 Jutta Svalbard 00/03-00/05 Medrejsende
329 Kitte Mørk 00/97-00/99 Gæst i GDL ad flere omgange
330 Jette Schultz 00/64-00/66 Datter af tjenestegørende
331 Helene Ramskov Kjær 00/07-00/08 Lærer på Grønnedal Trivselsskole
332 Ditte Carstensen 00/88-00/93 Datter af tjenestegørende
334 Vagn Kristian Aalling 10/70-03/06 Flytelegrafist ved LG VEST
335 Søren Mørch Andersen 12/88-06/89 VPL kok
336 Bjarne Brink Henriksen 10/76-03/77 Telegrafist
05/80-10/80 Vagtholdsleder FLR GDL
337 Per Hendriksen 11/67-08/68 VPL admiralsgast m.m.
338 Steen Pudselykke 12/77-07/80 NK AGPA
339 Jørgen Michael Hjorth Mikkelsen 00/65-00/66 VPL
340 Knud Rasmussen 00/55-00/57 Søn af officer
00/68-00/67 VPL meldegast
341 Peter Svenson 00/80-00/81 Flyvagt/telegrafist
00/86-00/88 VPL Vagtholdsleder
342 Per Malmberg 00/63-00/65 Vejrobservatør, redningsleder
343 Brian 09/17- Stationsvagt/maskingast
344 Flemming Ebsen (Speddi) 09/74-10/76 OKS IT Kantinen/Speditør
345 Alex Compen 08/63 – 05/64 VPL
346 Henning Jørgensen 00/80 – 00/89 VPL – MOKS på Autoværkstedet
347 Hans Carl Flintholm Jensen (HC docer) 09/71 – 12/74 VPL Vaskerigast/MOKS docer
348 Leif Rostgaard Sørensen 00/68 – 00/71 OS GLK
00/72 – 00/75 OS GLK, Revyinstruktør, Borgmester
349 Christian Luckow 00/74 – 00/78 Søn af Ulrik Luckow, Chef for FLS GDL
350 Jan Sten Poulsen 00/82 – 00/87 Banjemester INGOLF
351 Per Axel Gucwa 02/65 – 08/65 Automekaniker
352 Helle Rostgaard Sonne 07/68 – 05/73 Datter af tjenstgørende
353 Alis Hels 00/63 – 00/68 Ægtefælle med speditør, Ivigtut
354 Sonja Peary 08/85 – 07/87 Ansat Ivittuut kommune
08/96 – 03/06 Ansat Ivittuut kommune
355 Brian Madsen 09/08 – 11/08 Udlånt fra OPLOG FRH
356 Mikael Pedersen 00/98 – 00/07 KIB inspektionsskibe
357 Anders Wulff 00/74 – 00/75 VPL Skolen
358 Nils Sepstrup Jensen 12/72 – 01/73 Kok, herefter MALM
359 Stefan Hammer 03/88 – 07/90 Kantinen
360 Otto Albrechtsen Ivittuut
361 Tom Hansen 00/77 – 00/77 VPL havnegast
362 Poul Emil Schmidt 09/71 – 06/72 Auto/tømmershop
363 Jørgen Skovbjerg 11/80 – 12/82 OKS tele, leder TV station m.v.
364 Jens Pedersen 07/57 – 09/58 Maskinværkstedet
365 Michael Hjorth 00/84 – 00/85 Telegrafist
00/96 – 00/99 Fiskeriofficer, Velfærdsofficer
00/10 – 10/12 Chef Operationsafdelingen
366 Tommy Holm Hansen 02/79 – 08/79 Proviantgas/kabyssen
367 Jens Erik Madsen 01/57 – 10/57 VPL
368 Erik Abrahamsen 11/64 – 08/65 VPL skriver (O-rum)
369 Bent Jensen 00/88 – 00/88 VPL SG-messegast
370 Mette Olsvig 01/11 – 06/11 Ansat i Forsyningsafdelingen
371 Leif Henriksen 00/60 – 07/61 VPL elektriker
372 Thorkild Hansen 03/58 – 10/58 VPL maskingast
373 Erik Kofoed Pedersen 04/99 – 09/04 Leder Personelkontoret
01/08 – 11/12 Leder Personelkontoret
374 Jørgen Peter Christensen
375 Nina K.K. Sørensen 00/68 – 00/71 Datter af tjenestegørende
376 Henning Christian Pedersen 00/59 – 00/74 Ivigtut (søn af lods/materielforvalter)
00/75 – 00/77 Maksinkonstabel
377 Henrik Voldborg 02/62 – 02/63 VPL Meteorolog
378 Ib Kikkenborg Larsen 01/94 – 10/96 MOKS Auto
12/98 – 03/00 MOKS Auto
01/04 – 07/05 MOKS Auto
379 Gitte Wahlström Larsen 05/02 – 07/05 Skriver på personelkontoret
380 Ole Østergaard Andersen 00/82 – 00/97 Elektriker (ØBA)
381 Gerd Aasberg 07/62 – 08/65 Søn af tjenestegørende
382 Finn A. Jensen 07/64 – 05/65 Kok i Officersmessen
383 Jesper S. Jensen 00/80 – 00/80 Sejlede inspektionsskib
384 John Jensen 09/2 – 09/73 VPL/KONS på Stationskontoret
385 Peter G. Olesen 04/77 – 09/77 VPL på Kraften
386 Lars Thorsen 08/87 – 02/88 VPL elektriker
388 Erik H. Iversen 02/69 – 10/69 VPL på Elværket
389 Søren E. Lau 00/69 – 00/73 Søn af tjenestegørende
390 Christian Sohnemann 07/00 – 08/00 Sejlede inspektionsskib
391 Trine Grusgaard 00/94 – 00/97 Datter af tjenestegørende
392 Peter Chrisoffersen 08/62 – 05/63 VPL
393 Hans F. Jensen 11/79 – 05/80 VPL Officersmessegast
394 Rene Hansen 00/75 – 00/76 VPL på Vaskeriet
395 Nils la Cour 00/74 – 00/75 Konstabel – telegrafist og flyvagt
396 Marianne F. Stendal 00/95 – 00/96 Ægtefælle til tjenestegørende
398 Gerd Nielsen 05/70 – 05/72 Maskinkonstabel
399 Claus Kamp 10/79 – 04/80 VPL lærer
400 Lars Ole Schønherr 00/83 – 00/85 Telegrafist
00/05 – 00/08 Vagtholdsleder
401 Helena T.U. Varða 00/08 – 00/0 MOKS
403 Kim Mikkelsen 10/07 – 07/10 Telegrafist
07/12 – 11/12 Telegrafist
404 Alice Storsveen 00/96 – 00/98 Ægtefælle til tjenestegørende
405 Henrik Odgaard 12/79 – 06/81 Telegrafist
06/81 – 03/83 Inspektionskutteren AGDLEK
406 Henning Pehrson 00/58 – 00/60 Telegrafist GDL/TEISTEN
407 Ove Frisch 10/67 – 07/68 Sanitetssergent og vagtass.
408 Henrik Jerger 01/86 – 05/88 CH F/Leder redningspatruljen
409 Nils Westergaard 00/03 – 00/06 CH PL
00/07 – 00/07 CH OP
00/09 – 00/12 MAROPS
410 Niels Lutjohann Petersen 00/78 – 00/80 OKS Brandstation, dozerfører
411 Finn Jørding 00/62 – 00-63 Telegrafist
00/66 – 00/67 Telegrafist
412 Anders Olesen 11/83 – 06/84 VPL Officersmessegast
413 Jan Christensen 09/74- 05/75 Værnepligtig på kraften (Diesel)
414 Per Lotz 11/65 – 11/66 VPL Tandlæge
415 Line Sandberg 09/08 – 09/10 Dalshoppen
09/11 – 10/12 Dashoppen
10/12 – 06/13 Nedlukningsholdet
416 Peter Vedel Kristensen 12/71 – 11/72 VPL på IT-kontoret
417 Peter Compen 08/87 – 02/88 VPL Varehusgast
418 Jørgen Hansen 05/59 – 06/60 MATH AR samt motorbådsfører
419 Per Jensen 00/76 – 00/76 Inspektionsskibet INGOLF
420 Jim Lindegaard 00/76 – 00/76 Automekaniker
421 Jesper Kirkegaard Christensen 00/90 – 00/91 Bager
422 Søren Christiansen 00/89 – 00/14 Inspektionsskibe og -fartøjer
423 Ebbe Broch Christensen 00/86 – 00/89 HVBJ Telegrafist
00/11 – 00-17 TULU Telegrafist
00/17 – 00/18 LAKO Telegrafist
424 Erik Holt 00/79 – 00/83 Stationsmesterassistent og leder Heliport
425 Jørn Jensen 00/81 – 00/87 Grønnedal samt AGDL og TULU
426 Jens Peter Horsted 00/67 – 00/68 VPL SG-messen samt møbelpolstrer
427 Per Svensson 08/83 – 02/84 VPL SG-messen
428 Tommy Michael Karnøe 00/00 – 00/00 Flere besøg i Grønnedal
429 Carsten Alsing 00/73 – 00/73 KS Radiogast
00/76 – 00/76 SG Radioen
430 Flemming Wangenheim 01/83 – 08/83 TULU
431 John Larsen 04/66 – 02/67 HVBJ, Grønnedal, MALEMUKKEN
432 Jes Klausen VPL Havnegast
433 Kjeld Buhl 00/73-00/76 CH MALM, CH Stationsafdelingen
434 Martin Børding 00/64 – 00/65 VPL Autoværkstedet
435 Preben Frederiksen 04/77 – 09/77 VPL frigænger
436 Bjarne Møller-Olsen 00/72 – 00/72 FYLLA
437 Ole Würtz 01/01 – 06/02 Stabschef
438 Carina Feddersen 00/96 – 00/99 MOKS Flåderadioen
439 Bjørn D. Matthes 08/64 – 05/65 VPL møblepolster
440 Steen Svensson 00/68 – 00/74 Barn i Ivittuut
02/88 – 08/88 VPL Officersmessegast
441 Jon Pedersen 00/88 – 00/91 KS FOSAB
00/94 – 00/97 KS KI
442 Peter Jørgensen Bühring 01/82 – 10/82 Maler for Topsøe-Jensen
443 Kim Kyst Kim Kyst 00/82 – 00/84 INGOLF
444 Geert Larsen 03/77 – 08/77 VPL Postmester
445 John Grusgaard 00/71 – 00/71 Telegramregnskabsfører
00/84 – 00/87 Fiskeriofficer
00/94 – 00/97 Operationsofficer
446 Ove Sørensen 08/65 – 05/66 VPL Postmand på FLS Grønnedal.
447 Stephen L. Mielby 00/74 – 00/76 Radiotelegrafist
448 Jørgen Bøgeskov Larsen 03/71 – 12/71 VPL Auto
449 John Bargmeyer 12/72 – 08/73 VPL Maskinværkstedet / Motormand
450 Bent Strand Jensen 04/70 – 12/70 VPL tømrershoppen
451 Bent Hansen 00/74 – 00/75 HVIDBJØRNEN
452 Finn Christiansen 00/69 – 00/70 Daglig ordinans
453 Jørgen-Peter Karmark Jørgensen 02/11-02/11 Besøg i f.m. oprettelse af AKO
454 Peter Møller 01/79 – 08/79 VPL IT gast
455 Jan Troon Hyldgaard Olsen 06/87 – 12/87 Automekanikker ved Auto
456 Per Thomsen (UFO) 02/73 – 02/74 Vejrobservatør fra Flyvevåbnet
457 Henrik Larsen 00/00 – 00/00 Inspektionsskibe – bager
458 Flemming Larsen 05/68 – 02/69 Kantinegast
459 Palle Møller Jensen 00/85-00/86 SG-messegast
460 Erik Huber 08/86 – 02/87 VPL Stationskontoret
461 Poul Krohn 00/51 – 00/63 Søn af tjenestegørende
462 Glen Gormsen 08/94 – 03/95 Vagthavende Officer
463 Brian Højris Nielsen (FIFI) 03/90 – 10/90 VPL
464 Torben Hansen 00/83 – 00/85 Murer – altmuligmand
465 Knud Erik Jensen 82,83 og 85 Tømrer ved ØBA
466 Tommy Mortensen 02/92 – 08/92 Værnepligtig, El gast
467 Carl Richardt S. Rasmussen 02/77 – 08/77 Vagtholdsleder Flåderadioen
468 Jan Edmund Paulsen 08/77-02/78 VPL tømrerværkstedet
469 Morten Bek 07/84 – 02/86 INGOLF
470 Michael Malm 00/93 – 00/96 CH Økonomisektionen
471 Gregers Munk 00/89 – 00/01 VPL/KONST/MOKS Teleteknikker
472 Chano Kjær Brix 04/95 – 07/96 VPL/KONS
473 Mogens Pedersen 12/77 – 05/78 Værnepligtig – Auto – Stationsgast
474 Leif Madsen 00/82 – 00/85 Teleregnskabsfører og Flåderadioen
475 Dan Christensen 12/89 – 06/90 Værnepligtig på maskinværkstedet
Tilmelding til nyhedsbrev

Tilmelding til nyhedsbrev

Tilmeld dig Grønnedalsforeningens nyhedsbrev og modtag seneste nyheder og aktiviter.

Du er nu tilmeldt nyhedsbrevet.