Medlemsoversigt

Med baggrund i persondataloven skal medlemmer give skriftlig samtykke, for at fremgå af medlemslisten.
Personer, der har afgivet skriftlig samtykkeerklæring fremstår med navn. Personer, som endnu ikke har givet samtykkeerklæring/ikke ønsker at fremgå af listen, er udelukkende er angivet med medlemsnummer, fornavn og periode.

Det er muligt, at søge i medlemslisten – blot indtast et søgeord.
Det er underordnet om der anvendes store eller små bokstraver. Resultatet vises umiddelbart.

Opdateret d. 25. december 2019

Nr. Fornavn Efternavn Periode Funktion m.v.
2 Lars Søndergaard 76-77-78-79-80-81-82-83-84-85-86-87 VPLKS på Varehus H
4 Søren Mølholt Kjelberg 85-87 KS Kraften
6 Hans Jørgen Westermann 87-88-89-90-91-92-93 KS på Auto- og Maskinværksted
11 Bruno Gregers Jensen 74-75 VPL skolelærer
13 Esben Smith Daarbak 85-86-87-88 VPL kok
16 Jens Peter Rydder Nielsen 73-74-75 KS på IT-kontoret
17 Frank Thorsen 95-96, 01-04 FIO II ved GLK/CH AGPA/MAROPS GLK
18 Mogens Uggerhøj 72-73-74 KS på IT-kontoret
19 Henrik Ammitzbøll Frederiksen 01-02-03-04-05-06 Elektriker, Kraften
21 Laila Ferdin 92-93-94 KS på Flåderadioen
22 Ole Iversen 66-67 Maskinkonstabel
25 Kim Krüger Schirmer 95-96-97,98, 05-06-07-08-09-10-11 Skriver/Personelkontoret
32 Leif Andersen 79-80-81
33 Torben Valkær 80-81 KS i Kantinen
34 Søren Navndrup Jensen 91-92 SG på IT-Kontoret
42 Ib Christian Dramshøj 78-79-80 KS på Autoværksted og Brandstationen
45 Jan René Lund 83-84-85-86, 92-93-94-95-96-97 KS/SG på IT-Kontoret
49 Erik Mølgaard OPO FLY
50 Rasmus Lohse 03-04-05-06, 12-13-14-15-16-17-18-19 Telegrafist ved Flåderadio Grønnedal/AKO
57 Halfdan Graugaard 82-83-84 Leder Flåderadio
60 Knud Erik Pedersen 79-79 Varehusgast
62 Steffen Petrussen 77-78-78 Frivillig orlogsgast/konstabel
64 Jørgen Vang 78-79-80-81 KS teleteknikker
66 Kim Valkær 84-85-86-87-88 Garagemester
69 Ronald Pedersen 66-67-68-69-70-71 Orlogspræst og KVO
73 Karl G. Svensson 68,69,70,71,72,73,74 Speditør i Ivigtut
77 Poul Warrer 71-72 Messegast i OFF-messen
82 Flemming Kurzweg 71-72 Rylergast ved Admiralen
83 Henrik Skolemose 67-68, 71-72-73-74, 80-05 VPL skolelærer, Skoleleder/Borgmester
89 Antony Finn Nielsen 61-62, 70-71-72-73 Arsenal- og vaskerigast/KOM-RF og skydelærer
90 Jens Appel 90-91 VPL Havnegast
92 Kjeld Wetlesen 55-56-57 Søn af OFF. Leif Wessel Wetlesen
94 Ove Mejlgaard 71-72-73-74 VPL havnegast og skolelærer
95 Alex Bliddal Hytting 83-84, 85-86 Telegrafist på Flåderadioen
98 Steen Nielsen 96-97-98-99-00-01-02-03-04-05-06 Elektrikker hos Danstruct (projektvis)
105 Ib Pedersen 85-86 VPL tømrer
106 Johnny Enevold Jensen 84-85-86 SG på Stationskontoret
109 Niels Philblad 88-89-90-91,97-98 MOKS Speditør/Bogholder
110 Harry Jensen 78-79-80-81 Maskinfører i Ivigtut
113 Bjørn Christensen 70-71 VPL
115 Erik Niels Juul 58-59 Skriver for 1. mester
121 Kim Nedergaard 07/81 -82- 11/83, 02/84 - 08/84 KS Teleteknikker
123 Peter Jørgensen 84-85 VPL havnegast
136 Stephan Christensen 08/93 - 02/94, 08/16, 00/19 VPL/Deltager i Gensynsrejse
137 Jan Bertrand Brems 74-74 VPL IT/kantinen
148 Lars Nielsen 84-85 VP Stationafdelingen
149 Bo Mejlgaard 76-77 VPL skolelærer
151 Flemming Lindahl Glymov 65-66 OKS Radiotelegrafist på Insp. Hvidbjørnen
153 Teddy Ole Petersen 02/02 -03-04- 01/05 Telegrafist
166 Thomas Rasmussen 79-80-81, 82,83,84,85-86, 08-08, 14-14 Søn af TJS formand/Elektrikker Danstruct
168 Lars Borberg 66-67 IT Gast
170 Peter Thor Christensen 75-76-77 IT Kontoret/Kantinen
173 Bjarne Sørensen 75-75 Postmand
174 Søren R. Ottesen 74-74 VPL elektriker
180 Sven Elbro 65-66 VPL Vejropservatør Flyvevåbnet
181 Kim Jørn Valkær 01/83 -84-85-86- 01/87 Søn af Kim Valkær
182 Kathe Greibe Christensen 77-78-79-80 Datter af OFF. Holmer Søgaard
184 Eric Hultén 74-75 KS/OKS ved IT-kontor
185 Ivan Schøttler Sørensen 74-75 IT-kontor/kantinen
186 Jørn Klemmensen 67-68 VPL GLK og Mallemukken
187 Johnny Thomsen 75-76 telegrafist
188 Claus Jørgen Madsen 83-83 VPL i kabys/OF-messegast
190 Søren Svarre 74-75 VPL meldegast
194 Axel Dixen 80-81 VPL / KS Maskinværkstedet
198 Jørgen Lindor-Holm 64-65 Kok i kabyssen for MG og SG.
199 Jan Bøgsted 88-90, 92-93-94-95-96-97-98-99, 08-09-10-11 AGDL/AGPA/TULU/BSKN/CH PL/Stabschef
200 Steen Poulsen 93-94 VPL
201 Ole Andersen 71-72 VPL Off.Messegast
202 Rikke Toftgaard Christensen 88-89-90-91-92-93-94-95-96-97-98-99 Konstabel IT Kontor
203 Martin Toby 9091-92-93-94-95-96-97-99-99-01-05, 00-01-02-03-04-05 Telegrafist FLS GDL, SG FOTAB
205 Carl-Erik Larsen